Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Chat Sohbet Giriş
Chat Sohbet Giriş

Chat kelimesi dilimize düştü düşeli bayağı popüler oldu.
Chat nasıl yapılır başlamadan önce kısaca chat in ne anlama geldiğini bir iki kelimeyle açıklamak isterim. Chat internet üzerinden farklı kişilerle sohbet etmek konuşmak demektir.
Hepimiz arkadaş çevremizden, tanıdıklarımız dan chat kelimesini duymuşuzdur, dolayısıyla chat in yabancısı değiliz, fakat nasıl yapılır bilmiyoruz. İlk olarak chat yapmanın kötü bir manaya geldiğini aklımızdan çıkaralım.
Chat mi yapmak,farklı insanlarla tanışmak, arkadaş olmak, sohbet etmek, güzel diyaloglar kurmak, eğlenmek mi istiyoruz.Günümüzde hepimizin evinde interneti olduğunu düşünüyorum.Bunun için ilk önce bize en uygun-güven veren, bir sohbet sitelerine girmek ve kendimizin seçtiği abartısı olmayan bi takma isim (nick) bulmamız bu ilk adım olarak çok önemlidir, çünkü alacağımız nick bizi ifade edecek.Seçtiğimiz sohbet odalarına girişimizi yaptıktan sonra ilk adım selam vererek karşıdan gelecek hoş geldin karşılamalarıyla sohbete dahil olursunuz.İlk konuşmalar daima sade olmalı.Karşımızdaki insanı sıkacak, bıktıracak sorular sormamalıyız.Cümlelerimizi düzgün anlaşılabilecek şekilde kurmalıyız.Konuştuğumuz kişileri kırıcı üzücü kelimeler sarf etmekten uzak durmalıyız.Netice de onun da bi insan olduğunu aklımızdan çıkarmamak gerek.
Dürüst, samimi olun, yalan da uzak durun, fazla abartılı-havalı cümleler kullanmamaya özen gösterin, çok soru sormayın, bazı kişiler çok soru sorulmasından sıkılır, ama sizde karşınızdakini çok merak ediyorsunuz, soracağınız soruları sohbet içerisinde açacağınız konular için de, karşılıklı diyaloglar şeklinde kullanmaya özen gösterin.Bu şekilde hem siz, hem karşınızda ki sıkılmamış olur. Bu şekilde hem merakınızı gidermiş, hem güzel bir sohbet ortamı yaratma imkanı elde etmiş olursunuz.
Sevgili Arkadaşlar girdiğimiz ortamın sanal bir alem olduğunu unutmamak gerekir. Tek dikkat etmemiz gereken kural, kendi özel bilgilerinizi bu ortamda paylaşmamanız gerektiği. Karşımızdaki insanın ne derece doğru bilgiler verdiği bilinmez. Tabi ki bu durum herkes için geçerli değil. Bu ortamda tanışıp yıllarca arkadaş olan,dostlukları süren, hatta daha da ileri götürüp birbirlerine aşık olup evlenen örnekler de görmekteyiz..Bunun için ne olursa olsun yalan dan uzak duruyoruz.
Kim bilir; sizler de gün gelir arkadaşlığınız ilerler reelde de görüşürsünüz.

BİLGİLER
tarafından 23 Kasım 2015 - 21:15 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 1.466 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

Kategoriler
Reklam Alanı
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
Top 10
Facebook'da Bizi Takip Edin!
ISTANBUL'da 5 Günlük Hava Tahmini
hayal
Anket
  • En Beğendiniz mIRC Script Hangisi?

    Sonuçları Göster

    Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Online Ziyaretçi
Sitemiz Hakkında!

mirctr.org son olarak itibari ile güncellenmiştir.