Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Sohbet ve Chat odaları
Sohbet ve Chat odaları

Sohbet odaları ya da chat odaları nedir? bu odalarda ne yapılır gibi sorulara yanıt sayılabilecek bir yazı yazmak istedim.

Konuya vakıf internet kullanıcılarının da bildiği üzere, sohbet sitelerinde farklı isimler altında insanların konuşup sohbet edebileceği mekanlar oluşturulmuştur. Özünde hepsi sohbet amaçlı kurulmuş odalardır. Tek farkı isimleridir. Taksim chat, İstanbul chat odaları gibi il ya da ilçe adlarıyla kalıplaşmıştır. Tabi ki zurna ya da geveze sohbet odaları da hemen hemen her sunucuda mevcuttur.

Burada insanlar sisteme dahil olduklarında, bir nick (rumuz) alarak kanal genelinde topluca, özel odalarda sadece bir kişiyle sohbet edebilirler.

Genellikle texs tabanlı yani yazışarak sohbet edilen mekanlarda bu sistem kurulmuş olsa da, kameralı veya sesli sohbet sitelerinde de aynı olay geçerlidir. Bu odaların tanıtım yazılarında kendi şehrinden arkadaş bul, Mersin tanışma sitesi gibi argümanlar kullanılıyor olsa da bu sadece katılımcı kazanmak adına yapılmış reklamlardır. Sosyal paylaşım ağlarında hedef kitleye yönelik yapılan bu reklamlar sayesinde katılımcı bulma yüzdesi diğer argümanlara göre hayli fazladır. Tabi ki insanlar kendi yaşadığı şehirden arkadaş edinmek ister. Genellikle bu durum katılımcılara pek yansımasa da bu yöntemle giriş yapan kullanıcılar, ortamı beğenirse orada kalır. Hangi oda da sohbet ettiğine bile pek bakmaz.

BİLGİLER
tarafından 03 Aralık 2015 - 21:25 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 1.398 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

Kategoriler
Reklam Alanı
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
Top 10
Facebook'da Bizi Takip Edin!
ISTANBUL'da 5 Günlük Hava Tahmini
hayal
Anket
  • En Beğendiniz mIRC Script Hangisi?

    Sonuçları Göster

    Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Online Ziyaretçi
Sitemiz Hakkında!

mirctr.org son olarak itibari ile güncellenmiştir.