Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Teknoloji Nedir?
Teknoloji Nedir?

Teknoloji Latince kökenli bir kelime olup,anlamı uygulayım bilimi demektir.Teknoloji ayrıca sanayi alanında kullanılan araç-gereçlerin geliştirilmeside demektir.
Teknoloji insanlığın ihtiyaçlarına uygun alet ve cihazların yapılmasını amaçlayan bilgi ve yetenekler bütünüdür.Teknoloji bilim ve mühendslikten yüzyıllar önce ortaya çıkmıştır.İnsanlar alet ve edevat yapabildiğinden beri teknoloji vardır ve hızla gelişmektedir.
Günümüzde teknolojiler elektronik,bilişim,havacılık,mekanik,uzay gibi çeşitli sınıflara ayrılmıştır.Şüphesiz bunlar içinde en hızlı gelişeni bilişim ve elektroniktir.Günümüzde yarı iletkenler,nano teknoloji ve robot teknolojileri en gözde ve ilgi çekici teknolojilerdir.
21.yüzyılın icadı olarak görülen 3D yazıcılarda elektronik ve yazılım teknolojilerinin birleşmesinden oluşmaktadır.Elektronik parçaları sayesinde nano boyutlarda üretim yapabilirken,gelişmiş yazılımlar ile de profesyonel tasarımlar sağlamaktadır.
Teknoloji hızlı bir gelişim göstermektedir.Bilim insanları robot ve nano teknolojilere geleceğin teknolojileri olarak bakmaktadır.

59316

Anlayacağınız üzere teknoloji sayesinde hayatımız artık daha da kolay bir hale gelmiş durumda ve teknoloji sayesinde insanların hayatı daha da hızlandırılmış üzere kolaylık sağlanıyor. Teknoloji artık 21. yüzyılda daha da gelişti, yeni yeni cihazlar ve aparatlar ortaya çıkarıldı yani kısaca bu cihazların neredeyse tümü bizlerin hayatında kolaylığa neden oluyor ve bizlerin hayatını derinden etkileyip hayatımızı daha hızlı ve daha kolay hale getirmiş oluyor. Teknoloji sayesinde sizde kendi hayatınızı kolaylaştırmak istiyorsanız; ”Akıllı telefon, tablet, bilgisayar” satın alabilirsiniz ve unutmayın; ”Bir bilgisayar almak yerine artık bir tablet alabilirsiniz yani tabletler insanların hayatını derinden etkileyen ve bu konuda insanların hayatını kolaylaştırmada üstüne olmayan cihazlardır.”

BİLGİLER
tarafından 03 Ocak 2016 - 17:59 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 1.603 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

Kategoriler
Reklam Alanı
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
Top 10
Facebook'da Bizi Takip Edin!
ISTANBUL'da 5 Günlük Hava Tahmini
hayal
Anket
  • En Beğendiniz mIRC Script Hangisi?

    Sonuçları Göster

    Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Online Ziyaretçi
Sitemiz Hakkında!

mirctr.org son olarak itibari ile güncellenmiştir.